KONST / Litografier / Färglitografier 9758110
*
nr 975 8110
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Färglitografier, 3 st, Jan Lundquist, Stockholm, 290-upplaga, motivet: 39x50
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 augusti 2015
kl 18:13:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/8 09:36:03
1
Vinnande bud
- Tema
24 aug
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 24 augusti har vi samlat verk med motiv från Stockholm - Waxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv. Oljemålningar och grafik av konstnärer som Astri Bergman-Taube, ...
Läs mer om Stockholmsmotiv
- Konstnär/Designer
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Läs mer om Jan Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier jan lundquist litografier stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6072 Färglitografier
8 st. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 45x55..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:47
*
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Läs mer om Stockholmsmotiv
Läs mer om Jan Lundquist
nr 975 8110
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Färglitografier, 3 st, Jan Lundquist, Stockholm, 290-upplaga, motivet: 39x50
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 augusti 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/8 09:36:03 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
24 aug
Stockholmsmotiv
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv den 24 augusti har vi samlat verk med motiv frÃ¥n Stockholm - WaxholmsbÃ¥tar, södermotiv och bubblande cityliv. OljemÃ¥lningar och grafik av konstnärer som Astri Bergman-Taube, ...Läs mer om Stockholmsmotiv
- Konstnär/Designer
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.Läs mer om Jan Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier jan lundquist litografier stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6072 Färglitografier
8 st. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 45x55..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:47